momcilovic

Rezultat jenant in amical: FCSB – Voluntari 1-2

  • FCSB a disputat un meci amical impotriva celor de la Voluntari chiar in ziua in care se joaca Feroe – Romania live. Meciul s-a disputat in baza sportiva din Berceni a celor de la FCSB si scorul final a fost unul nefericit pentru vicecampioana: 1-2 in fata lanternei din Liga 1
  • Culmea este ca Voluntari are in acest sezon o singura victorie in toate cele 12 etape jucate pana acum, iar acea victorie a fost in fata FCSB-ului intr-un meci oficial. Atunci rezultatul final a fost chiar mai drastic, de 3-1, fata de amicalul de azi in care bucurestenii au incasat doar 2
  • Culmea este ca FCSB a dominat de aceasta data partida si a parut ca va castiga usor, avand 1-0 pe aproape toata durata partidei. Golurile celor de la FC Voluntari au venit in minutele 85 dar si 90+2 spre surprinderea jucatorilor vicecampioanei

FCSB continua perioada proasta cu rezultate slabe in meciurile amicale. Este pauza competitionala, asa ca FCSB a disputat un amical la Berceni cu FC Voluntari in care a luat bataie cu 2-1. Pentru echipa noastra a inscris Hora, iar pentru Voluntari a fost Julio Rodriguez cel care a lovit de doua ori in minutele 85 si 90+2.

Printre lucrurile bune este faptul ca Momcilovic a revenit la FCSB si este in forma foarte buna, insa Becali nu vrea sa-l mai tina conform ultimelor zvonuri publicate de DigiSport. In alta ordine de idei, FCSB trebuia sa mai desfasoare un meci amical si vineri dupa amiaza impotriva celor de la FC Arges din Liga a 2-a, chiar la Pitesti. Meciul a fost anulat pentru ca la argeseni situatia nu este tocmai buna dupa ce antrenorul Nicolae Dica a fost demis de curand.

Echipa a facut cate doua antrenamente pe zi si ramane in cantonament chiar si dupa disputarea meciului amical. Bogdan Vintila si Narcis Raducan au dat militaria jos din pod la FCSB si impun un ritm sustinut, dar dau si amenzi in valoare de zeci de mii de euro, pana acum. Becali a fost ocupat in acest weekend cu nunta fiicei sale.
There are no comments

Add yours